Które miasto najlepsze do studiowania?

Wrocław

 

Koniec liceum i rozpoczęcie studiów to początek ogromnej przygody, ale też dużych zmian. Bardzo często wyjazd na uczelnie wiąże się z przeprowadzką z rodzinnego małego miasta, do innego – większego. Młodzi ludzie wybierają różnie – czasem są to Uniwersytety znajdujące się blisko domu, a czasem takie, które mieszczą się na drugim końcu Polski. Jakie miasto jest najlepsze do studiowania? Czy warto uciekać z małego miasta do stolicy? Co brać pod uwagę wybierając się na studia?

Dlaczego warto studiować w Warszawie?

Oczywiste jest, że największy wybór uczelni oraz różnorodność kierunków oferuje stolica. W Warszawie znajduje się największy – ale też najdroższy ośrodek akademicki w całym kraju. Coś za coś – to właśnie warszawskie uczelnie cieszą się największą liczbą absolwentów, którzy już pracują w swoim wyuczonym zawodzie. Już podczas studiów studenci mają okazję odbycia praktyk w potencjalnych miejscach pracy. Jest to najbardziej rozwinięte miasto w Polsce. Studenci znajdą tutaj mnóstwo atrakcji – od dyskotek, przez koncerty, na kinie kończąc. Stolica jest rozwinięta również pod kątem kulturalnym, dlatego każdy –  bez względu na zainteresowania, nie będzie się w niej nudzić.

Dlaczego warto studiować w Krakowie?

Jeśli chodzi o popularność, to na drugim miejscu najbardziej obleganych miast przez studentów jest Kraków. Jest to najstarszy ośrodek akademicki w kraju. Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Jagielloński swoją renomą przyciąga studentów z całego kraju. W Krakowie nie można się nudzić – cały czas odbywają się tam imprezy, festiwale, koncerty, które w głównej mierze skierowane są do studentów. Oprócz wielu atrakcji oraz dobrej renomy uczelni, Kraków posiada atrakcyjną ofertę zatrudnienia – wiele światowych korporacji posiada swoje oddziały właśnie w tym mieście. ‘Na miejscu’ studenci mogą sprawdzić się pod kątem praktycznym i zdobyć doświadczenie, które może im się przydać w przyszłości.

Dlaczego warto studWrocławiować we Wrocławiu?

Bardzo atrakcyjny dla studentów jest również Wrocław. To miasto należy do najciekawszych centrów kulturalnych w Polsce. Lokalne uczelnie mogą pochwalić się dobrą renomą, a także ścisłą współpracą z samorządem i biznesem. Dzięki temu studenci już podczas studiów mają okazję pracować z potencjalnymi pracodawcami i zdobyć bogate doświadczenie. Wrocław daje ogromne możliwości i ma niezwykle rozwinięty rynek pracy.

Dlaczego warto studiować w Rzeszowie?

Rzeszów, czyli stolica podkarpacia jest najszybciej rozwijającym się miastem w całym kraju. Politechnika Rzeszowska szczyci się uznaniem wśród innych uczelni w Polsce. Reprezentuje ona bardzo wysoki poziom i co roku przyciąga do siebie coraz większe grono studentów. Uczelnie posiadają nowoczesne sprzęty oraz laboratoria, które uczą praktycznego podejścia do zawodu. Miasto oferuje szeroką gamę różnych atrakcji – studenci z pewnością nie będą się tam nudzić. Prywatne uczelnie umożliwiają studiowanie w językach obcych – co przydaje się na rynku pracy.