Profesjonalny coaching po podyplomówce?

Coaching studia podyplomowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ dają naprawdę duże możliwości rozwoju kariery. Oferta uczelni jest w tym zakresie niezwykle bogata i zróżnicowana zarówno pod względem tematyki, jak i obszerności materiałów czy sposobu prowadzenia zajęć. Studia podyplomowe w zakresie coachingu pozwalają na osiągnięcie wybitnych rezultatów zarówno w karierze zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Jakie możliwości dają coaching studia podyplomowe?

Studia podyplomowe w zakresie coachingu to najlepszy sposób na rozwinięcie swoich umiejętności interpersonalnych oraz poznanie własnych możliwości. Ułatwiają one postawienie sobie celów i wdrożenie planów w życie. Coaching studia podyplomowe to propozycja dla osób, które są ciekawe siebie i innych ludzi, chcą aktywnie wspierać i pomagać innym oraz sobie w osiąganiu założonych celów.

Podyplomówka z coachingu to oferta także dla prawdziwych profesjonalistów, którzy w swoich firmach chcą wprowadzić kulturę coachingową. Studia przeznaczone są również dla tych osób, które swoje życie zawodowe planują poświęcić profesjonalnemu coachingowi.

Jakie ścieżki kariery można wybrać po podyplomówce z coachingu?

Po ukończeniu studiów podyplomowych z coachingu można zdecydować się na jedną z trzech ścieżek zawodowych:

– life coach – niezależny specjalista pracujący z klientami, którzy potrzebują pomocy w zakresie wyznaczania sobie celów, motywacji, relacji czy emocji,

– business coach – niezależny specjalista, który pracuje wyłącznie w środowisku biznesowym. Ta praca wymaga doświadczenia w biznesie i często łączy się z mentoringiem, czyli przekazywaniem praktycznej wiedzy biznesowej,

– coach wewnętrzny – to osoba pracująca w firmie, zwykle na stanowisku menedżera. Zajmuje się wspieraniem wewnętrznych zmian, rozwiązywaniem konfliktów między pracownikami lub działami, a także motywowaniem pracowników do wydajniejszej pracy i samorozwoju.

Zawód ten stale się rozwija, dlatego z roku na rok przybywa specjalizacji. Po podyplomówce można ukończyć dodatkowe szkolenia i uzyskać certyfikaty, potwierdzające wybraną specjalizację.

Jak wyglądają studia podyplomowe z coachingu?

Celem podyplomowych studiów coachingowych jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnego coachingu zarówno w firmach i korporacjach, jak i w instytucjach organizacjach lub z indywidualnymi i zespołami. W trakcie zajęć słuchacze doskonalą przede wszystkim warsztat praktyczny i nabywają odpowiednią wiedzę teoretyczną.

Podstawą podypolomówki z coachingu jest poznanie i wykorzystanie w praktyce wszystkich narzędzi coachingowych pozwalających na skuteczny rozwój przyszłych klientów. Słuchacze już w trakcie studiów prowadzą procesy coachingowe. Odbywają również superwizje z akredytowanymi i certyfikowanymi superwizorami coachingu. Coaching studia podyplomowe to także indywidualne sesje mentorskie, szkolenia warsztatowe oraz coaching praktyczny, który może odbywać się w trakcie lub poza zajęciami. Czas trwania studiów podyplomowych z coachingu to 1 rok, ale po ich ukończeniu warto skorzystać z warsztatów, pozwalających na uzyskanie certyfikatów międzynarodowych.