Jak wyposażyć biuro firmowe?

Biuro firmowe to małe centrum dowodzenia, w którym nie powinno niczego zabraknąć.  Odpowiednie biurko, wygodny fotel, dodatki w postaci karteczek, długopisów, może nawet tablica korkowa? Wniesie to nie tylko klimat pracy, ale też znacznie pomoże w skupieniu. Warto zadbać o to, by w domowym gabinecie był klimat pracy, a nie odpoczynku. Lepiej, żeby biurko nie było w sypialni. Odpowiednio zagospodarowany pokój, na stanowisko pracy pozwoli być produktywnym i sprawi, że praca będzie upływać z przyjemnością. Duże biurko, wygodny fotel i odpowiednie oświetlenie, o tych sprawach nie można zapomnieć przy urządzaniu domowego biura. Co jednak jeszcze zrobić, by domowe biuro jak najlepiej odegrało swoją funkcję? Jak w mieszkaniu stworzyć idealne miejsce do pracy?

Biurko

Podstawowym elementem wyposażenia jest biurko. Powinno mieć odpowiednią wysokość, być przestronne, aby bez problemu zmieścił się na nim laptop czy komputer, artykuły biurowe i jakieś drobiazgi. Organizer bardzo dobrze będzie spełniał tutaj swoją rolę. Warto pamiętać też o miejscu na drukarkę. Może znajdzie ona miejsce na szafce obok? Przyda się też parę szuflad czy półek, na niezbędne dokumenty.

Oświetlenie

Dobre oświetlenie jest kluczem komfortowej pracy. Odpowiednia lampka biurowa powinna kierować swój strumień światła dokładnie na określony fragment biurka. W zależności od tego, czy ktoś jest praworęczny, lampa powinna oświetlać ze strony lewej, jeśli na odwrót to przeciwnie. Dzięki temu jest pewność, że ręka nie będzie zasłaniać światła, a będzie ono dochodziło w miejsce, w którym trzeba skupić wzrok.

Regał

W gabinecie nie może również zabraknąć odpowiedniego regału. Powinno być odpowiednie miejsce na dokumenty, segregatory, książki i wszelkie pomoce naukowe. Porządek stanowiska pracy to klucz do sukcesu. Dużo lepiej jest poukładać rzeczy na regale niż męczyć się ze stertą papierów na biurku.

Aranżacja wnętrza

Kolory ścian to bardzo ważny aspekt w domowym biurze. Nie powinny być one zbyt jaskrawe, by nie rozpraszały. Najbezpieczniejszą opcja będzie biel ścian lub pastele. Takie barwy w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentracje. W takim pomieszczeniu można pozwolić sobie na jakieś delikatne kolorowe dodatki, nie będą się one gryźć z kolorem ścian, a stworzą ciepłą i przytulną atmosferę.

Fotel

Fotel powinien być komfortowy i wygodny. Powinien być indywidualnie dopasowany do posiadacza. Wygodne obicie, regulowana wysokość i ergonomiczne, dopasowujące się do kształtu pleców oparcie. To wszystko wpłynie na odpowiedni komfort pracy.

Organizacja pracy

Tablica korkowa to świetny pomysł na zajęcie miejsca na ścianie, tuż przed oczyma. To właśnie na niej będzie można przyczepić najważniejsze zapiski, kalendarz, przypomnienia, aby nic nie wyleciało z głowy w wirze pracy.

Warto zapewnić sobie odpowiednie artykuły biurowe takie jak dziurkacz, zszywki, spinacze, mazaki, by w trakcie pracy nie biegać po domu w poszukiwaniu długopisu. W lecie przyda się wiatrak. Ulubione obrazy na ścianach czy fotografie będą miłym akcentem w czasie przerwy od pracy, by móc zawiesić na nich oko i się odprężyć.